Moje konto

Zaprawa klejąca uelastyczniona 25 kg

Cena

19 PLN netto / szt.
23.37 PLN brutto / szt.

Dostępność

Na zamówienie
szt.

Specyfikacja produktu

Idealna do łazienek, kuchni, korytarzy, schodów i niewielkich powierzchni dekoracyjnych na zewnątrz budynków – trwale przykleja płytki wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane użycie kleju odkształcalnego.

Wyrównuje podłoża mineralne – może być używana do szpachlowania powierzchni ścian i wylewek.

Umożliwia murowanie cienką warstwą – można nią wykonywać drobne prace murarskie podczas wykańczania pomieszczeń.

Możliwe jest rozszerzenie zakresu jego stosowania - po dodaniu EMULSJI ELASTYCZNEJ ATLAS można go używać na podłożach narażonych na odkształcenia termiczne i mechaniczne, np. na płytach g-k, na ogrzewaniu podłogowym lub ściennym.

Rodzaje podłoży – beton, zaprawy naprawcze, tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wylewki cementowe i anhydrytowe, nieotynkowane ściany z cegieł, ceramiki poryzowanej, betonu komórkowego, elementów silikatowych.

Rodzaj przyklejanych płytek - o małym i średnim formacie; o średniej nasiąkliwości; ceramiczne (glazura, terakota, gres, mozaika), cementowe, kamienne itp.

Właściwości

 • umożliwia klejenie od góry ściany
 • posiada wydłużony czas otwarty
 • daje możliwość rozszerzenia zakresu stosowania
 • łatwa i przyjemna w pracy
 • do glazury i terakoty
 • do łazienek, kuchni, korytarzy
 • do małych elementów elewacyjnych
 • wyrównywanie podłoży mineralnych
 • murowanie na cienką spoinę

Uelastyczniona formuła - ulepszenie parametrów roboczych kleju, czyli jego reologii, sprawia, że praca z ZAPRAWĄ KLEJOWĄ staje się jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza. Wzbogacenie kleju dodatkami uelastyczniającymi powoduje, że na każdym etapie prac spełnia on oczekiwania glazurnika.

Mieszanie. Klej jest mniej podatny na napowietrzanie i tworzy mieszaninę homogeniczną – jednorodną pod względem rozprowadzenia składników w całości przygotowanej masy. Właściwość ta, wsparta idealnym doborem stosu kruszywowego, zapewnia warstwie kleju najwyższą wytrzymałość.

Nakładanie na pacę. Klej ma optymalnie dobraną lepkość wewnętrzną, gwarantującą przenoszenie go bez strat z pojemnika na pacę i z pacy na podłoże.

Nanoszenie na podłoże. Klej doskonale rozprowadza się po powierzchni - siły adhezji zaprawy są na tyle duże, iż uniemożliwiają „zawijanie się” kleju na pacę (przy prawidłowo zagruntowanym podłożu).

Przyklejanie płytki. Idealnie dobrana lepkość pozwala łatwiej operować przyklejaną płytką.

Dwukrotnie zwiększona grubość warstwy sklejenia - od 2 do 10 mm – pozwala na przyklejanie płytek na podłożach o niewielkich nierównościach.

Obniżony spływ pozwala przyklejać płytki „od góry” – zgodny z zaleceniami, optymalny dobór konsystencji i grubości warstwy eliminuje spływ kleju, co pozwala na rozpoczęcie prac od góry ściany i uniknięcie przyklejania docinanych płytek na jej eksponowanej powierzchni.

Wydłużony czas otwarty umożliwia przyłożenie płytki do kleju nawet 30 minut od momentu naniesienia go na podłoże - można jednorazowo nanieść go na większą powierzchnię, i dzięki temu minimalizować czas pracy.

Główne parametry

 • zużycie: 1,5 kg/1 m2/1 mm grubości
 • grubość warstwy: 2 – 10 mm
 • przyczepność: min. 0,5 N/mm2
Pojemność [kg]: 25
Zużycie [kg/m2/1mm]: 1.5
Minimalna grubość warstwy zaprawy [mm]: 2
Maksymalna grubość warstwy zaprawy [mm]: 10
Gotowy do użycia: nie
Rodzaj [spoiwo]: cementowy
Zastosowanie: uniwersalne